ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną noclegi Szczyrk powrót na stronę główną

Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


MIEJSCOWOŚĆ - Zubrzyca Górna

ZUBRZYCA GÓRNA znajduje się u podnóża Babiej Góry w dolinie potoku Syhlec spływającego do Czarnej Orawy. Leży na wysokości 650-800 m n.p.m.
Zubrzyca leży w regionie zwanym Orawą na pograniczu Polski i Słowacji. Od Podhala oddzielona jest Borami Orawskimi, które charakteryzują się torfowiskami i trudno dostępnymi lasami. Na południe od Zubrzycy Górnej znajduje się ogromny sztuczny zbiornik wodny - Jezioro Orawskie.

Główne atrakcje Zubrzycy Górnej i okolic:
- Orawski Park Etnograficzny - w 1955 roku został utworzony pierwszy w powojennej Polsce skansen - park etnograficzny. W poszczególnych budynkach można oglądać dawne sprzęty gospodarstwa domowego, tradycyjne meble, stroje,  zdobnictwo stanowiące przejawy kultury ludowej Orawy. Skansen położony jest w malowniczym parku, w którym rosną wspaniałe okazy lip, świerków, jaworów, buków (uznane za pomniki przyrody),
- Kościół  pod wezwaniem św. Michała wzniesiony w latach 1837-40 w stylu barokowym. Bezcennym zabytkiem tej świątyni jest chorągiew wotywna rodu Moniaków, pochodząca z 1705 roku.
- W pobliskiej Orawce możemy zwiedzić drewniany kościółek pod wezwaniem Jana Chrzciciela, wybudowany w 1650-56. We wnętrzu świątyni będziemy podziwiać polichromię figuralno-ornamętową z 1711 roku.

Atrakcje

Dwór Moniaków,


NOCLEGI
Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 27 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.255 sek.