ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną noclegi Szczyrk powrót na stronę główną

Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


MIEJSCOWOŚĆ - Wisła

POLECAMY: Wisła noclegi - Wyjątkowo atrakcyjna miejscowość turystyczna, lista noclegów, atrakcje, imprezy ! kliknij zobacz !
 
Wisła – malutka miejscowość położona w dolinie rzeki Wisły w Beskidzie Śląskim otoczona pasmami górskimi Stożka, Czantorii i Baraniej Góry. Ze źródeł na Baraniej Górze wypływają Czarna i Biała Wisełka, które łączą się tworząc największą z polskich rzek – Wisłę. Prawdziwym bogactwem są tu lasy, dla ochrony starodrzewu i zachodniego obszaru źródłowego Wisły utworzony został Baraniogórski Rezerwat Przyrody. Wisła to przede wszystkim miejsce organizowania zimowych zawodów i konkurencji sportowych, ale latem nartostrady i pokryte śniegiem stoki zamieniają się w kipiące roślinnością szlaki turystyczne oferujące spacerowiczom i rowerzystom wypoczynek od cywilizacji i radość z podziwiania pięknej przyrody. Będąc w Wiśle warto zobaczyć Karczmę z XVIII wieku przekształconą obecnie na muzeum, enklawę starego budownictwa, klasycystyczny kościół ewangelicki z XIX wieku, hotel „Piast”- pierwszy w Wiśle hotel z końca XIX wieku, zameczek prezydenta na zachodnim Graniu z 1930 roku. Na uwagę zasługuje też lecznicza grota solno – jodowa wyłożona solą z Morza Czarnego.

Atrakcje

Barania Góra, Chałupa 'U Niedźwiedzia', Grota Solno - Jodowa, Kościół ewangelicko-augsburski Apostołów Piotra i Pawła, Muzeum Beskidzkie, Park Kopczyńskiego, Przełęcz Salmopolska, Skocznia narciarska im. Adama Małysza , Wielka Czantoria , Zameczek Myśliwski Habsburgów, Zamek Prezydenta,


NOCLEGI
Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 21 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.424 sek.